Dursunbey’de Adaören, Çavuşlar veAkçaalan yöresine Ani bastıran dolu ve yağmur tarım arazilerini vurduKöylü devlet desteği bekliyor.

Dursunbey’de Adaören, Çavuşlar veAkçaalan yöresine Ani bastıran dolu ve yağmur tarım arazilerini vurduKöylü devlet desteği bekliyor.

Ani bastıran dolu ve yağmur tarım arazilerini vurdu Dursunbey’de Adaören, Çavuşlar ve Akçaalan yöresine cuma günü yağan etkisini artıran şiddetli yağmur ve dolu yağışı, su taşkınlarına yol açarak tarlaları ve ekili alanları vurdu. Ağaçlardaki meyveler üzüm bağları ve kavun tarlaları büyük zarar görürken, tarım arazilerinde hasar oluştu.
Adaören, Çavuşlar ve Akçaalan köylerinde şiddetini artıran yağmur ve dolu yağışı, bölgeyi olumsuz etkiledi. Kısa sürede bastıran yağış, su taşkınlarına yol açtı. Yağışların ardından ağaçlardaki meyveleri dolu vurdu ve büyük hasar meydana geldi.
Bölge halkı, ani bastıran yağışa hazırlıksız yakalandı. Yağmur ve dolu, tarım arazilerinde ciddi zarara neden oldu. Çiftçiler, özellikle dolunun ağaçlardaki meyvelere büyük zarar verdiğini belirtterek devlet desteği istediler.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.