10 NİSAN POLİS HAFTASI KUTLANDI

10 NİSAN POLİS HAFTASI KUTLANDI

10 Nisan Polis Haftası

Milletin temel hak ve özgürlüklerinin korunması ve toplumun düzen içerisinde yaşamını sürdürmesi için güvenlik hizmeti sunan Türk Polis Teşkilatı 172. kuruluş yılını kutluyor.

DURSUNBEY İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ OĞUZ OLGUN’UN GÜNÜN ANLAMI 10 NİSAN POLİS HAFTASI İLE İLGİLİ YAPTIĞI KONUŞMA
Sayın Kaymakamım, Sayın Garnizon Komutanım, Sayın Belediye Başkanım, Kamu kurum ve kuruluşlarının kıymetli amirleri, Değerli konuklar ve Sevgili meslektaşlarım.


Bugün Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis teşkilatının 172. kuruluş yıldönümünü sizlerle kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğumuzu belirterek, Hepinize hoş geldiniz diyor, en içten saygılarımı arz ediyorum.

Kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suçu önleyici tedbirlerin alınması, faillerin adalete teslim edilmesi gibi görevlerde vatandaşlarımızla omuz omuza hizmet veren Emniyet güçlerimiz,

Ülkemizin ve milletimizin güvenliği için kendi canlarını ortaya koyarak, anayasa ve yasalara sadakatle, hukuka bağlılıktan ayrılmadan, üstün bir vazife anlayışıyla, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve refah içinde yaşaması için gece-gündüz fedakârca görevlerini ifa etmektedir.

Türk Polis Teşkilatı, ülkede iç huzur, güven ve istikrar ortamının korunmasındaki en büyük güvencedir.

172 yıllık bilgi ve deneyimiyle büyük başarılara imza atan Polis Teşkilatımız, vatandaşlarımızın çekinmeden başvurabileceği bir güven ve huzur kapısıdır.

Kahraman Türk Polisi, devletinin ve milletinin değerlerine yürekten bağlı kalarak, 15 Temmuz şenaatine karşı devletinin ve milletinin bekası için , bu uğurda hiç tereddüt etmeden canını feda etmekten çekinmemiştir. Devletimiz, aziz milletimiz, istiklalimiz ve demokrasimiz için mücadele vermiştir.

Kahraman Türk Polisi  görevlerini, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada kanunlar çercevesinde , cesaretle ve vatandaşımızın beklentileri doğrultusunda yerine getirmeye develetimizin ve vadandaşlarımızın huzur ve güven kaynağı olmaya  devam edecektir.

Türk Polis Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, görevleri başında şehit düşen kahraman polislerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Emniyet teşkilatımızın 172. Kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Tüm halkımızı ve sayın Dursunbey’li vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyor, ilçe Emniyet müdürlüğümüz personeli adına en derin saygılarımı arz ediyorum. Oğuz OLGUN İlçe Emniyet Müdürü

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.