VESAYET ODAKLARINA KARŞI  MÜCADELE VERİYORUZ

VESAYET ODAKLARINA KARŞI   MÜCADELE VERİYORUZ

VESAYET ODAKLARINA KARŞI

MÜCADELE VERİYORUZ

BİK Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mustafa Canbey Bandırma’da Darbeler ve Milli Egemenlik Panelinde konuştu.

Dr. Canbey, ne zaman ülkemiz hızlı bir demokratik yürüyüşe geçse vesayet odaklarının devreye girdiğini belirterek, “Maalesef darbeler kendini her zaman hissettirdi.  En son figüran ise hain FETÖ oldu ve bu ihaneti de çok şükür atlattık” dedi.

Canbey, gerçekten çok güçlü bir medeniyetin çocuklarıyız ve elimizde kalan toprağı da güçlü bir şekilde savunmamız gerektiğini belirterek, “Afrin’de büyük bir mücadele veriyoruz. Ülke savunmasında Allah yardımcıları olsun” diye konuştu.

VESAYET ODAKLARI HAREKETE GEÇİYOR

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde ‘Darbeler Ve Milli Egemenlik’ konulu Panelde konuşan Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mustafa Canbey, ülkenin kurulduğu günden itibaren darbelerin maalesef her zaman kendini hissettirdiğini belirerek, demokratik adımlar atıldığında ve ülkenin hızlı bir şekilde demokratik yürüyüşe geçtiği dönemlerde ise vesayet odaklarının Türkiye’ye karşı harekete geçtiğini söyledi.

ÜLKEMİZE YÖNELİK HAMLELER VAR

Vesayet odaklarının Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyaya yönelik bazı hamle ve operasyonlarda bulunarak saldırıya geçtiğini ifade eden Dr. Canbey, “Bakıldığında halen vesayet odaklarının ya da dış güçlerin bir şekilde ülkemiz üzerinde operasyon yapmaya çalıştığını görebiliyoruz. Zaman zaman içerideki iş birlikçiler ile bu darbeler yapılıyor. Son kullanılan figüran da FETÖ oldu ve bu ihaneti milletimizin desteği, kahramanlığı ve Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çok şükür atlattık” diye konuştu.  Canbey, darbelerin ülke ekonomisine zarar verdiğini insanların cebindeki parayı çalarak belli çıkar odaklarına aktardığını da sözlerine ekledi.

BÜYÜK MÜCADELE VERİYORUZ

“Ülkemiz yeni bir demokratik yürüyüşe doğru ilerliyor. İnşallah önümüzdeki dönemde daha güçlü olmak milletimizle birlikte bir ve beraber olarak, bu tehlikeleri atlatarak devam etmek istiyoruz” diye konuşan Dr. Mustafa Canbey, “Biz gerçekten güçlü, büyük bir medeniyetin çocuklarıyız. Elimizde kalan son toprak, Anadolu toprağı ve burayı da güçlü bir şekilde savunmak zorundayız. En son Afrin’de yaşananları hep birlikte görüyoruz. Orada da büyük bir mücadelemiz var. Allah yar ve yardımcımız olsun. Ben bu vesile ile Afrin’de ülke savunmasında vefat eden şehitlerimizi rahmetle anmak istiyorum, gazilerimize de acil şifalar diliyorum ” dedi.

REKTÖR ÖZDEMİR PLAKET VERDİ

Panelde, Cihannüma Derneği Genel Başkanı Mustafa Şen, Hukukçular Derneği Genel Başkanı Cavit Tatlı ve gazeteci yazar Ekrem Kızıltaş ve Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir de konuşma yaptı. Rektör Özdemir, panel sonunda katılımcılara plaket takdim etti.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.