ALTIEYLÜL SEÇİM BÜROSUNU BAKAN ÇAVUŞOĞLU AÇTI

ALTIEYLÜL SEÇİM BÜROSUNU BAKAN ÇAVUŞOĞLU AÇTI

– BAKAN ÇAVUŞOĞLU ALTIEYLÜL’DE

– ALTIEYLÜL’E ÇAVUŞOĞLU DOPİNGİ

– BAŞKAN AVCI: “EN BÜYÜK DESTEĞİ ALTIEYLÜL’DEN VERECEĞİZ””

Altıeylül Seçim Bürosu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla açıldı. Açılış töreninde konuşan Başkan Avcı, Aletıeylül ilçesinde ve Büyükşehir’de Cumhur İttifakı’nın bayrağını dalgalandıracaklarını söyledi.

Altıeylül Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkan adayı Hasan Avcı, meclis üyeleri ve partililerin seçim çalışmalarını yürüteceği Altıeylül Seçim Bürosu Plevne Mahallesi’nde Beyoğlu Caddesi’nde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katıldığı törenle açıldı. Bakan Çavuşoğlu, Balıkesir ziyaretlerinin son durağında Altıeylül’ün konuğu oldu. Seçim bürosu açılışına katılan Bakan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada Büyükşehir seçimlerinde Yücel Yılmaz’a, Altıeylül seçimlerinde ise Hasan Avcı’ya güvenlerinin sonsuz olduğunu söyledi. Bakan Çavuşoğlu, Altıeylül ziyaretinde önemli açıklamalarda da bulundu. Açılış töreninde konuşan Başkan Avcı, Bakan Çavuşoğlu’na davetlerini kırmadıkları için teşekkür etti.

“UZUN ADAMA EN BÜYÜK DESTEĞİ ALTIEYLÜL’DEN VERECEĞİZ”

Altıeylül’ün kurtuluşun ismi olduğunu söyleyen Avcı, “İlk günkü aşkla, ilk günkü sevdayla, tevazu, samimiyet ve gayretle milletimize olan hizmet aşkı ve şevkimiz devam edecek. Biz inanıyoruz. Geçen 24 Haziran’da da biz bu parola ile yola çıkmıştık. Önce Altıeylül’den mazlumlara umut olmaya, önce Balıkesir’den mazlumlara umut olmaya bismillah diyeceğiz. Uzun adama, milletin adamına en büyük desteği buradan vereceğiz demiştik. İnşallah şimdi de ilk önce Altıeylül’den uzun adama, milletin adamına en büyük desteği buradan vereceğiz. İnşallah en büyük oy oranıyla Aletıeylül’de Cumhur İttifakı’nı, 1 Nisan’da seçilmiş yaptıracağız. Cumhur İttifakına en büyük desteği vereceğiz. Ama yetmez sadece Altıeylül için değil, inşallah Yücel başkanımızı da oturtarak, Altıeylül’deki çalışmalarımızı taçlandıracağız. Son kaleyi kollamak için bizde sizin mücadelemizin arkasında göğsümüzü açtık mücadeleye devam ediyoruz” dedi.

‘TÜRKİYE ÇIKARINA GÖRE HAREKET ETMEK DURUMUNDADIR’

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, diğer ülkelerle ikili ilişkileri geliştirmeye çalıştıklarını, bazılarıyla sıkıntılar yaşanabileceğini belirtti. Türkiye’nin artık kendi kararlarını aldığını ifade eden Bakan Çavuşoğlu, “Türkiye tam bağımsız bir ülkedir. Türkiye’nin çıkarları neyse o çıkarına göre hareket etmek durumundadır ve ihtiyacı neyse onu karşılamak için gerekli adımları atmak durumundadır. Rusya’dan S-400 hava savunma sistemini aldık. Yani hava sahamızı, Türkiye’ye yönelik tehditlerden korumak için S-400 savunma sistemini aldık. Sözleşmeyi yaptık. Biz yıllarca müttefiklerimizden almak istedik ve müttefiklerimizden almak istediğimizi kendilerine resmen bildirdik. Bazen basit silahların bile satılmasına engel çıkartan bu müttefiklerimiz, nedense S-400 aldıktan sonra rahatsız olmaya başladılar. Neden rahatsız oluyorsunuz?” diye konuştu.

‘DİĞER NATO ÜYELERİNE BAKACAKSIN’

Türkiye’nin NATO üyesi olduğunu hatırlatan Çavuşoğlu, S-400’le ilgili konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hepimiz NATO’nun müttefiki isek ve de dayanışmamızı artırmamız gerekiyorsa, o zaman Türkiye talepte bulunuyorsa, sen de satacaksın. Eğer sen vermek istemiyorsan Türkiye’nin başka birisinden ya da NATO müttefiki olmayan bir ülkeden almasına da karışmayacaksın. Eğer ‘NATO müttefikleri NATO üyelerinin dışından ürün alamaz’ dersen, bir, şu anda S-300’leri ülkesinde bulunduran diğer NATO üyesi ülkelere bakacaksın, onlarda niye var? İkincisi bunun esasen çerçevesini de NATO Genel Sekreteri belirlemiştir. NATO müttefikleri içinde dayanışma olmalı ama her ülke bağımsız bir ülke devlettir, dolayısıyla savunma sistemi dahil, alım sisteminde bağımsız hareket edebilir. Hem satmayacaksın hem de ‘Başka yerden alamazsın’ demek olmaz. Bizim ihtiyacımız varsa alırız.”

S-400’ler konusunda ABD yönetiminden farklı sesler geldiğini ifade eden Bakan Çavuşoğlu, ABD Başkanı Donald Trump’ın sözlerini hatırlattı. Çavuşoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız yer yer bunları paylaşıyor. Ama bazen Pentegon’dan bazen başka yerlerden farklı farklı sesler geliyor. Burada bizi bağlayan ABD Devlet Başkanı Trump’ın söyledikleridir. Nasıl Türkiye’de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın söyledikleri bağlayıcıysa Amerika’da da Cumhurbaşkanımızın muhatabı Trump’tır. Trump ne dediyse bizi o ilgilendirir. Bu konuda da Trump’ın söyledikleri ortadadır” diye konuştu.

BAKAN’DAN ALTIEYLÜL’E ÖVGÜ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, konuşmasının ardından partisinin Altıeylül seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Seçim bürosunu gezen ve çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Çavuşoğlu, Başkan Avcı ve ekibine teşekkür etti.

Açılış törenine AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Mustafa Canbey, Belgin Uygur, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti’li Zekai Kafaoğlu, Cumhur İttifakı’nın AK Partili Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yücel Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sağlam, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, meclis üyeleri ve adayları ile partililer katıldı. Çavuşoğlu açılış sonrası kentten ayrıldı.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.