DURSUNBEY İLÇESİ ALTYAPI YATIRIMLARI

DURSUNBEY İLÇESİ ALTYAPI YATIRIMLARI

DURSUNBEY İLÇESİ ALTYAPI YATIRIMLARI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Müdürlüğü Şehrin dört bir yanında çalışmalarını sürdürürken, Dursunbey İlçesi için altyapısında düzenli ve planlı gelişmeyi sağlayarak toplamda 150 bin 500 metre “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmeliğine” uygun içmesuyunu sağlıklı ve kesintisiz olarak abonelerine ulaştırmaktadır.

Yeni su kaynakları arayışında toplamda 1.525 metre ve 17 lt/sn debiyle sondaj çalışmalarını ve su kalitesini arttırmak için Hopanlar Mahallesine 10 m3’lük, Osmaniye Mahallesine 75 m3’lük ve Tezlik (Kazankuyu) Mahallesine 10 m3’lük toplamda 3 adet 95 m3’lük içmesuyu depo yapımı tamamlanmıştır. Bunlarla beraber Beyel, Hondular, Büyükakçaalan ve Tepeköy Mahallelerine toplamda 4 adet arsenik arıtmalı çeşme yapımını, su kayıp-kaçaklarıyla mücadelesinde 201 adet içme suyu depo temizlik, bakım ve onarımını, 42 adet kaptajların bakım-onarımını ve yapımını gerçekleştirmiştir.

İlçenin İçmesuyu ve Kanal Altyapısı Yenilendi

 Dursunbey İlçesinde çevreci yatırımları hayata geçirmeye devam eden BASKİ Genel Müdürlüğü, kanalizasyon altyapısının ekonomik ömrünü tamamlayan bölgelerde arızaların önüne geçmek için 21 bin 520 metre kanalizasyon şebeke hattı yatırımlarını, 14 bin 513 adet altyapı arızası ile kanalizasyon temizliği için 2 bin 497 adet kuka-vidanjör çalışmalarını tamamlamıştır.

İlimiz tarım faaliyetlerini yerine getirmek üzere ihtiyaç duyulan alt ve üst yapı tesisleri ile arazi varlığını ve su kaynaklarını korumak, tarım arazilerine suyu iletmek ve sulanmasına dair ihtiyaç duyulan her türlü hizmeti, vatandaşlar için sağlayan BASKİ Genel Müdürlüğü, bu kapsamda; Suçıktı Tesisi, Akbaşlar Göleti, Ericek Göleti ve Sulaması, Akçagüney Dada Göleti ve Sulaması olmak üzere toplamda 4 adet 818 hektar Tarımsal Sulama tesisleri ile üreticilerin kazançlarını ve bereketini arttırmak için modern sulama sistemlerini yaygınlaştırmıştır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Müdürlüğü  “yaşam kaynağı suyun sürdürülebilir hizmet anlayışıyla, etkin ve verimli kullanılmasını sağlayarak çevreye duyarlı, gelecek nesillere aktarılmasında öncü bir kurum olmak” vizyonuyla vatandaşlarımıza uluslararası standartlarla kaliteli bir şekilde 7 gün 24 saat hizmet vermeye devam etmektedir.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.