VALİ İSMAİL USTAOĞLU’ YENİ GÖREVİNE BAŞLADI

VALİ İSMAİL USTAOĞLU’ YENİ GÖREVİNE BAŞLADI

VALİ İSMAİL USTAOĞLU’NUN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

10 Ağustos 2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle atanmış olduğum Balıkesir Valiliği görevine bugün itibariyle başlamış bulunmaktayım.

Dolayısıyla Kuva-yi Milliye ruhunun ilk kıvılcımının ateşlendiği hem Ege Denizi’ne hem de Marmara Denizi’ne kıyısı olan geniş coğrafyası, gıda sektöründeki öncü rolü ile “Türkiye’yi Doyuran İl” unvanına sahip tarım ve turizm kenti Balıkesirimizin değerli halkına hizmet etme fırsatını bana veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve Sayın İçişleri Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum.

Tarihi geçmişi Antik Çağ’a kadar uzanan kadim şehrimiz Balıkesirimizi ve Balıkesirli hemşehrilerimi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, bu şehre hizmet edecek olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.

Böylesine önemli bir kente hizmet ederken, üzerimizdeki sorumluluğun farkında olarak; bütün mesai arkadaşlarımla birlikte insan merkezli, hukuka bağlı, insan haklarına saygılı, şeffaf ve hesap verebilen, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan, güler yüzlü ve şefkatli bir yönetim anlayışımız olacaktır. Bu doğrultuda; her zaman vatandaşlarımızın arasında, özellikle şehitlerimizin kıymetli aileleri ile gazilerimiz başta olmak üzere devletin desteğine ve şefkatine daha çok ihtiyaç duyan ailelerimiz ile kimsesiz, yetim çocuklarımız, engellilerimiz ve yaşlı insanlarımızla bizleri daha çok bir arada göreceksiniz. Gelecek nesillere daha güzel ve yaşanabilir bir Balıkesir bırakmak; eğitim, sağlık, turizm, gençlik ve spor, sosyal hizmetler, çevrenin korunması ve diğer tüm alanlarda ilimizi daha ileri taşımak öncelikli hedefimiz olacaktır. Balıkesir Valisi olarak atandığım bu şehre, bugünden itibaren adanmış olarak hizmet etmek temel gayem olacaktır.

Devam eden kamu yatırımlarının tamamlanması, yeni projelerin ise bir an önce uygulamaya konularak halkımızın hizmetine sunulmasında başta Sayın Milletvekillerimiz olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımızla Balıkesirimizin tüm dinamikleri ile birlikte hareket edip bütün imkânların değerlendirilmesi sağlanacaktır.

Çalışmalarımızın yürütülmesinde, halkımızın talepleri ile devlet arasında köprü vazifesini üstlenen yerel basın mensuplarımızı selamlıyor, görevim süresince yakın iletişim halinde olarak, çalışmalarımızı desteklemelerini bekliyorum.

İlimizin sosyal ve ekonomik kalkınmasına, eğitim, sağlık, tarım, sanayi, kültür ve turizm alanında gelişmesine yönelik olarak kamu ve özel sektör yatırımlarının hayata geçirilmesinde başarılı çalışmalar yürüten Sayın Valimiz Hasan ŞILDAK beye ve ilimize hizmet etmiş tüm valilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Balıkesirli kıymetli hemşehrilerimi selamlıyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve saygılarımı sunuyorum.

İsmail USTAOĞLU

                                                                                                              Balıkesir Valisi

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.