BANDIRMA HASTANESİ 2024 YATIRIM PROGRAMINA ALINDI.

BANDIRMA HASTANESİ 2024 YATIRIM PROGRAMINA ALINDI.

HASTANESİ 2024 YATIRIM PROGRAMINA ALINDI.

Çok kıymetli basın mensuplarımız merhaba 

DALGIN’DAN BANDIRMAYA’YA 400 YATAKLI YENİ HASTANE

MÜJDESİ: “SORU ÖNERGEMİZLE TALEP ETTİĞİMİZ YENİ BANDIRMA

HASTANESİ 2024 YATIRIM PROGRAMINA ALINDI. BANDIRMA VE

ÇEVRE İLÇELERİMİZE HAYIRLI OLSUN” diyerek Balıkesirli vatandaşlarımıza müjdeyi haber verdi 

DEVA Partisi Balıkesir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya gönderdiği Bandırma’ya yeni hastane inşasına ilişkin soru önergesinin cevabını paylaştı. Dalgın, X’ten yaptığı paylaşımda “Soru önergemizle talep ettiğimiz yeni Bandırma Hastanesi 2024 yatırım programına alındı! Göstermiş olduğu ilgiden dolayı Sayın Bakan Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyorum. Bandırma, Erdek, Gönen, Manyas ve tüm çevre ilçelerimize hayırlı olsun! Sürecin takipçisi olmaya devam edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Burak Dalgın, 9 Ekim 2023 tarihinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın

yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde Bandırma ve çevre ilçelerin hastane ihtiyacını şu ifadelerle gündeme getirmişti: “1995 yılında yapımına başlanan ve 2010 yılında hasta kabulüne başlayan Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki Devlet Hastanesi, hem kapasite yetersizliği hem de depreme dayanıklılığı konusundaki çekinceler nedeniyle ilçenin ihtiyaçlarını karşılayamaz durumdadır. Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması sebebiyle Bandırma’nın 165 bin kişilik nüfusuna ek olarak Erdek, Adalar, Gönen ve Manyas gibi çevre ilçelerden gelen hastaların da Bandırma Devlet Hastanesi’ni kullanması, hastanenin kapasite yetersizliğini daha da artırmaktadır. Ayrıca, hastanenin ilçe merkezine uzak olması, üniversite ve liseler vadisi ile aynı konumda yer alması toplu ulaşım sistemini yetersiz kılmaktadır. Hastaneye giden direkt bir yolun olmaması da vatandaşlarımızın ulaşımını zorlaştırmaktadır. Ek olarak,

Bandırma 17 Eylül Üniversitesi’nin bina eksikliği nedeniyle hâlâ İstanbul’da eğitim gören tıp fakültesi öğrencileri, hastane kapasitesinin yetersizliği nedeniyle stajlarını ilçede yapamamaktadır.” Dalgın, devamında Sağlık Bakanı Koca’ya şu soruları yöneltmişti:

1- Bakanlığınız, bölgedeki hastane ve sağlık sisteminin yeterli olup olmadığına dair bir çalışma yapmış mıdır?

2- Bandırma ve çevre ilçelerin hastane ihtiyacı göz önünde bulundurularak, Bakanlığınız bölgeye yeni bir hastane inşa etmeyi planlamakta mıdır?

3- Bandırma Devlet Hastanesi ve çevre ilçelerdeki hastane ve sağlık ocaklarının depreme dayanıklılıkları ve kapasite yeterliliklerine ilişkin bir çalışma yapılmış mıdır? Yapıldıysa, sonuçları nedir?

4- Mevcut hastanenin bulunduğu konumun şehir merkezine uzaklığı ve ulaşım sıkıntısının yarattığı problem de dikkate alındığında; Bandırma şehir merkezinde acil polikliniği ve yoğun talep gören bazı polikliniklerinin yer aldığı bir sağlık merkezi kurulması planlanmakta mıdır?

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.