TARİHİ BİR ANA ŞAHİTLİK EDİYORUZ”

TARİHİ BİR ANA ŞAHİTLİK EDİYORUZ”

“Aziz milletim. Hep birlikte tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. Ortak gururumuzun zirveye yükseldiği zamanlardan birini yaşıyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millî Uzay Programı kapsamında Türkiye’nin ilk insanlı uzay yolculuğuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya hesabından paylaştığı video mesaj şöyle:

“TARİHİ BİR ANA ŞAHİTLİK EDİYORUZ”

“Aziz milletim. Hep birlikte tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. Ortak gururumuzun zirveye yükseldiği zamanlardan birini yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin ikinci asrına, Türkiye Yüzyılı’na ilk kez gerçekleştirdiğimiz insanlı uzay göreviyle adım atıyoruz.

Bilim tarihine eşsiz katkılar sunmuş bir medeniyetin varisleri olarak, tarihte taşıdığımız misyonu yeniden icra etmek adına çok değerli, yeni bir başlangıç yapıyoruz.

Gözlerindeki parıltıyla ufka bakan gençlerimize, hayalleri dünyaya sığmayan çocuklarımıza ilham kaynağı olmak adına ilk kez bir vatandaşımızı uzaya gönderiyoruz.

“HEDEFLERİMİZDEN BİRİNİ DAHA GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ”

Alper Gezeravcı, uzun süren hazırlıkların ve eğitimlerin ardından Uluslararası Uzay İstasyonu’na yolculuğa çıkıyor. 2021 yılında dünyaya ilan ettiğimiz Milli Uzay Programımızdaki hedeflerimizden birini daha böylece gerçeğe dönüştürüyoruz.

“BİLİM İNSANLARIMIZIN HAZIRLIKLARINI YAPTIĞI 13 DENEY GERÇEKLEŞTİRİLECEK”

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda 14 gün boyunca sürecek Türk Uzay Bilimi misyonu kapsamında bilim insanlarımızın hazırlıklarını yaptığı 13 deney gerçekleştirilecek.

“ÇALIŞMALARIN ÜLKEMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Astronomi, tıp, genetik, malzeme bilimi gibi alanlarda bilimsel çalışmalar yapılacak. Bu çalışmaların şimdiden ülkemize ve bilim insanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.