Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca Kaçak Gıda ve Alkole Geçit Yok

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca Kaçak Gıda ve Alkole Geçit Yok

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca Kaçak Gıda ve Alkole Geçit Yok

19.04.2024

Balıkesir İl Jandarma KomutanlığıncaKaçakçılıkla Mücadele Kanuna Muhalefet kapsamında kaçak alkol ile kişilerin sağlığını tehlikeye sokacak şekilde gıda maddesi üretme ve marka hakkına tecavüzüne yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Erdek ilçesinde, etil alkolden kit kullanmak suretiyle kaçak alkol ile piyasadan ucuz palm yağı, soya yağı gibi yağların içerisine gıda boyası ve zeytinyağı esansı katmak suretiyle sahte gıda üreten şüphelinin yakalanması ve suç unsurlarının ele geçirilmesine yönelik (1) adreste 19 Nisan 2024 tarihinde icra edilen operasyonel faaliyet sonucunda; (35) litre kaçak rakı, (45) litre etil alkol, (1) litre kaçak viski ve (230) litre sahte zeytinyağı ele geçirilmiştir. Olaya karışan (1) şüpheli yakalanarak hakkında adli işlem başlatılmıştır.

Emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanması ile suçların azaltılması, önlenmesi ve suçluların yakalanmasına yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.