Zulme Karşı Filistinli Kardeşlerimizin Yanındayız

Zulme Karşı Filistinli Kardeşlerimizin Yanındayız

Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı

Gazze’ye yapılan insanlık dışı saldırılara karşı sesimizi haykırmak ve bu zulüme maruz kalan kardeş Filistin halkına destek olmak için, Balıkesir Sivil Toplum Platformu tarafından düzenlenen “Filistin Yürüyüşü” programına katıldık. Filistin özgür olana kadar mücadeleye devam edecek.

Yarım asrı aşkın bir zamandır sürmekte olan ve Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren zulme ‘Dur!’ demek, bütün mü’minlerin vazifesidir. Zira Allah Te‘âlâ, mü’minlere karşı merhametli olmayı ve birlik beraberlik içerisinde bulunmayı emretmiş, Peygamber Efendimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) de mü’minlerin bir bedenin uzuvları gibi olduğunu beyan ederek yeryüzünün her neresinde olursa olsun bir mü’mine gelecek en küçük bir zararın, bütün mü’minleri derinden etkileyeceğini vurgulamıştır.
Bölgede yaşanan insanlık dramı, tartışmasız bir soykırımdır. Yaşanan bu vahşete topyekûn karşı olduğumuzu göstermek, Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ilân etmek ve zulme dur demek maksadıyla her pazartesi akşamı yapılan Zulme Karşı Duruş’ buluşmasına AK parti Milletvekili Mustafa Canbey.AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka, Saadet Partisi İl başkanı ve sivil toplum örğütleri ve vatandaşlar katıldı.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.